Grecja 8 dni - Śladami Starożytnych Bogów...

ateny Meteory

Meteory, Dolina Tembi, Pireus, Ateny, Olimp. Litochoro, Dion, Panlios Pantaleimon, Saloniki

 

1 dzień       
Wyjazd (godzina i miejsce wyjazdu  do ustalenia). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. W czasie przejazdu przewidywane są postoje co 2-3 godziny w ciągu dnia.


2 dzień
Przyjazd do Grecji w godzinach południowych. Zakwaterowanie w apartamentach. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

 

 3 dzień  
Po śniadaniu wyjazd do METEORÓW. Zwiedzanie jedynych w swoim rodzaju klasztorów "zawieszonych między niebem a Ziemią." Z 24 wybudowanych w XV i XVI wieku zachowało się świetnie 6 z nich. Zobaczymy w nich stare ikony, rękopisy i fantastyczne freski. W drodze powrotnej odwiedzimy DOLINĘ TEMBI, a w niej wykuty w skale Kościółek Świetej Paraskewi. Jest  ona patronką zmysłów wzroku i niewidomych. Obok niej płynie legendarne źródełko, w którym obmycie oczu je uzdrawia. Powrót do Olimpic Beach , obiadokolacja. Nocleg.

 

4 dzień
Po śniadaniu, czas wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień

Ok. godz, 05:00 wyjazd do Aten .Zwiedzanie PIREUSU, jednego z największych portów na Świecie, aby następnie rozpocząć fantastyczną przygodę ze starożytnymi ATENAMI. Zwiedzanie między innymi: Stadion Olimpijski, Kilimarmaro, Świątynia Zeusa, Zapion, Wzgórze Akropol wraz z ruinami Partenonu, Teatr Dionizosa, Ruiny Greckiej i Rzymskiej Agory, Plaka, Katedra, uroczysta zmiana warty przed Parlamentem. W godzinach wieczornych powrót do Olimpic Beach do apartamentów, obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień           
Po śniadaniu zwiedzanie masywu górskiego OLIMP. Magiczne spotkanie z Zeusem i resztą jego kompanów. Zwiedzanie wąwozu LITOCHORO - czas wolny. Krótki spacer pod wodospady doliną, którą schodzili na Ziemie Bogowie. Krótka wycieczka do DION, aby obejrzeć ruiny dawnej stolicy Macedonii. Spacer pod mury zamku św. Pantaleimona. Zwiedzanie skansenu w kamiennej wiosce PALIOS PANTALEIMON. Powrót do Olimpic Beach, obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień           
Śniadaniu, wykwaterowanie,  wyjazd w stronę Polski. Po drodze zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Grecji SALONIK. Zwiedzanie m.in. łuku Galeriusza, Rotundy, Rzymskiej Agory. Bizantyjskie Świątynie oraz słynna Biała Wieża. Czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry oraz Słowację. W czasie przejazdu przewidywane sa postoje co 2-3 godziny w ciągu dnia.

 

8 dzień
Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych (około godz. 20:00)

 

CENA: 720 PLN + 110 Euro ( dla grupy 45 osób + 3 osoby opieki GRATIS)

Cena obejmuje:

  • przejazd luksusowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd
  • 5 noclegów w pok 2 i 3 osobowych  z łazienką 
  • 5 śniadań i 5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie KL i NNW firmy Signal Iduna
  • opieka polskojęzycznego rezydenta i pilota 
  • korzystanie z prądu, wody
  • podatek VAT
  • sprzątanie końcowe

 

zniżki i dopłaty:

  • bilety wstępu około 20 euro
  • Rejsu na Skiathos za dodatkową dopłatą ~ 35 euro

 

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

Fotolia 41473513 XL