Szlakiem Renesansu

Kazimierz Dolny, Puławy, Czarnolas, Sandomierz

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na turystycznej mapie Polski. Atrakcją miasteczka są jego zabytki: przepiękna, kameralna starówka z różnorodnością okalających ją kamieniczek oraz ruiny zamku odcinające się od barwnych drzew porastających wzgórza. O magii tego miejsca decydują również niezwykłe walory przyrodniczo-krajobrazowe. Wijąca się leniwie Wisła, cieniste wąwozy i przepiękna panorama roztaczająca się z góry Trzech Krzyży zachwycają miłośników spacerów i rowerowych eskapad. Dodatkową atrakcją jest wspaniała regionalna kuchnia oraz dziesiątki restauracyjek.


1 dzień

Wyjazd w godzinach porannych ( miejsce i godzina wyjazdu do ustalenia). Przejazd do Baranowa Sandomierskiego (renesansowy pałac), następnie Kazimierz Dolny (zwiedzanie miasta, m.in. Rynek, Klasztor Reformatów, ruiny zamku obronnego, wejście na basztę i Górę Trzech Krzyży), przejazd do Puław (park przy Pałacu Czartoryskich), przyjazd do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.
 
2 dzień

Śniadanie, przejazd do Czarnolasu (muzeum Jana Kochanowskiego), następnie przejazd do Sandomierza (zwiedzanie miasta, m.in. rynek miejski, Podziemna Trasa Turystyczna, Brama Opatowska, Katedra, Wąwóz Królowej Jadwigi), powrót w godzinach wieczornych.

 

CENA: 230 PLN/ os ( dla grupy 45 osób + 3 osoby opieki GRATIS)

Świadczenia:

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 1 nocleg
  • wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
  • opieka pilota

 

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.