Szlak Piastowski 4 dni

Poznań, Gniezno, Kruszwica

Szlak Piastowski - to niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna łącząca 3 grody stołeczne z okresu wczesnopiastowskiego : Poznań, Gniezno i Kruszwicę. Miaste te kryją cenne pamiątki z czasów trorzenia sie polskiej państwowości stanowiące zabytki dziedzictwa kulturowego UNESCO. Nazwa szlaku powstała od imienia pierwszej polskiej dynasti - Piasta Kołodzieja. To właśnie on został wybrany księciem, a jego następcy dali początek Polsce.

 

Program:

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych ( miejsce i godzina wyjazdu do ustalenia). Przejazd do Kruszwicy. Zwiedzanie Mysiej Wieży z pozostałościami murów obronnych i zamku. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. 

2 dzień

Śniadanie. Przejazd w kierunku Żnina, wycieczka kolejką wąskotorową przez Wenecję do Biskupina . Spacer po najbardziej znanym w Europie rezerwacie archeologicznym z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej.  Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Gniezna - pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie: Katedra Gnieźnieńska z zabytkowymi drzwiami spiżowymi, Wzgórze Świętojańskie z kościołem Jana Chrzciciela, kościół św. Trójcy. Przejazd do Ostrowa Lednickiego, kolebki państwowości polskiej - siedziby Mieszka I. Zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów. Wizyta w Wielkopolskim Parku Etnograficznym - jednym z największych polskich skansenów (stodoły, spichlerze, wiatraki, kuźnie i chałupy z XVII, XVIII i XIX wieku).Przejazd w okolice Poznania, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Stary Rynek z Ratuszem, Pałacem Górków, fragmenty murów miejskich, Ostrów Tumski. Powrót w godzinach wieczornych.

 

CENA: 430 PLN/ os ( dla grupy 45 osób + 3 osoby opieki GRATIS)

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem bądź busem
  • 3 noclegi
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • opieka pilota-przewodnika

 

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Sugerujemy aby uczestnicy zaopatrzyli się w kwotę ok 65 PLN.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.